SmodCMS

Siłownia

SIŁOWNIA Z DNIEM 31.12.2014R ZOSTALA ZAMKNIĘTA


Siłownia zakończyła swoja działalność 31.12.2014r

     

28 sierpnia 1998 roku Fundacja uruchomiła placówkę oświatowo-wychowawczą "Nasz Dom" - siłownia Hades. Przez długi czas mieściła się w MDK'u na ul. Przedzamcze 11/15 na toruńskiej starówce.
     Od 1.09.2008 roku siłownia funkcjonuje na ul. Grudziądzkiej 161a-163 budynek H w Toruniu.  Siłownia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16 - 20 i w soboty w godz. 10 - 14. Ma wspaniały klimat typowy dla starych siłowni gdzie liczy sie ciężki dobry sprzęt a nie nowoczesne maszyny. Na zajęcia uczęszczają osoby w różnym wieku i w różnych celach. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem trenera, który dba o bezpieczeństwo i zawsze służy pomocą.
W roku 2009 i 2010 zorganizowaliśmy zawody siłowe dla młodzieży uczęszczającej na siłownię.

Podczas ćwiczeń pomagamy sobie wzajemnie

Lubimy ćwiczyć na dworze                www.youtube.com/watch

Sprawozdanie z działalności siłowni Hades rok 2013
Kolejny rok za nami. Przewinęło się wiele osób, niektóre pojawiły się kilka razy, niektóre weszły na drogę zdrowego stylu życia i już z nami zostały. Każdego dnia realizowane były główne zadania placówki, czyli organizacja zajęć sportowych na terenie placówki. Na treningi uczęszcza ok.20-30 osób każdego dnia. Jest to młodzież gimnazjalna, szkół średnich i studenci.

Zakładane cele i rezultaty realizacji programu „POZNAĆ SIEBIE POZNAĆ SPORT” w okresie od 02.01.2013R do 20.12.2013R określonego w umowie nr 2/KFRiK/2013 zostały osiągnięte.

Ćwiczenia rekreacyjno- sportowe oprócz kształtowania ciała, charakteru i osobowości wskazały młodzieży sposób spędzania czasu wolnego, właściwego odżywiania, wypoczynku, umiejętności radzenia sobie ze stresem samoakceptacją.
Zadanie poprzez organizację czasu wolnego spełniło wiele bardzo ważnych funkcji, m.in.: rekreacyjną (wypoczynek, rozrywka, przyjemność), wychowawczą (praca nad charakterem, obowiązkowość), socjalizacyjną (integracja, uspołecznienie), rozwojową (rozwój osobowości, sport), edukacyjną (kultura, poznanie świata), a także profilaktyczną (ochrona zdrowia).
Młodzież miała zapewniona opiekę i zorganizowany czas wolny po zajęciach lekcyjnych,
-uzyskała informacje dotyczące mechanizmów uzależnienia oraz ogólnych umiejętności służących lepszemu radzeniu sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi,
- unikania zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi, pokazanie perspektyw zdrowego życia i drogi do satysfakcji osobistych bez zażywania alkoholu i innych substancji uzależniających. Przedstawione wyżej formy współpracy z młodymi ludźmi potwierdziły pozytywną rolę sportu i turystyki jako doskonałego antidotum przeciwko wszelkim uzależnieniom i destrukcjom osobowości i przyczynią się do zmniejszenia demoralizacji i uzależnień przez młodzież.
Nastąpiła zdecydowana poprawa w opanowaniu sztuki porozumiewania się z innymi a więc i z samym sobą. Podczas zajęć szczególną uwagę kierowany był na proces rozwoju młodzieży, w którym młodzi ludzie aktywnie poszukują możliwości budowania własnej indywidualności, przez zaspokajanie potrzeb przede wszystkim: bezpieczeństwa, przynależności, niezależności, zdrowotnych, poznawczych.
W sierpniu zorganizowaliśmy sobie grilla, który poprzedzony był treningiem cross fit, przeprowadzonym na świeżym powietrzu. Ciężki wysiłek zwieńczony był świeżo upieczoną kiełbaską i karkówką . W wydarzeniu wzięło udział około 25 osób.

Odbyły się zawody rywalizacji koleżeńskiej w wieloboju sprawnościowym „WSZECHSTRONNOŚĆ” „FITNES”,w wieloboju siłowym „SIŁA” ,łącznie udział wzięło 36 osób

Podczas spotkań na siłowni zacieśniają się więzi między osobami uczęszczającymi na treningi. Chłopacy często spotykają się na basenie, łyżwach, wspólnie świętują swoje urodziny.
W grudniu 2013 roku wybraliśmy się na paintball laserowy

Na koniec roku postanowiliśmy zrobić koszulki siłowni Hades, który każdy z dumą i ksywką na plecach nosi nie tylko na treningu.

W roku 2013 wiele osób poczyniło wielkie postępy w kształtowaniu swojego ciała i zasługują na umieszczenie tego w tym sprawozdaniu.

Wojtek Kochanowicz

To nasza nadzieja w polskim judo, kto wie, może będzie reprezentował barwy naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich bo ma olbrzymi zapał i predyspozycje.
Jego dotychczasowe osiągnięcia:
Makroregionalne Mistrzostwa Polski (region:Pomorze) – I m . Koszalin 9.10.2010
IX Ogólnopolski Turniej Juniorów młodszych w Judo – III m. Kaczory 26.02.2012
Puchar Świata młodzików w Judo – udział Gyor (Węgry) 19-20.06.2010
Otwarty Turniej Judo w Poznaniu – V m. 2013
„Międzynarodowy Camp U17 – Szlifujemy talenty, poszukujemy mistrza” Elbląg 6-8.01.2012
„Międzynarodowy Camp U17 – Szlifujemy talenty, poszukujemy mistrza” Elbląg 4-6.01.2013
„Międzynarodowy Camp U17” Bielsko-Biała 22-24.05.2012
„Międzynarodowy Camp U17” Bielsko-Biała 20-22.05.2013
„Międzynarodowy Camp U20” Wrocław 22-25.07.2013

Patryk Szymanek

Patryk trafił na siłownie Hades pierwszy raz w 2012 roku. Wcześniej trenował piłkę nożną w toruńskim klubie, ale chciał spróbować czegoś innego i całe szczęście bo ma wspaniałe predyspozycje do zostania mistrzem świata w kulturystyce.

Lato 2011 rok, Waga 69kg
Luty 2014 rok, Waga 83kg

Patryk Bibersztajn

Patryk uczy się w VI liceum, w klasie o profilu mundurowym i w czerwcu będzie starał się o miejsce w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Na siłownie trafił w 2011 roku, ważąc zaledwie 72kg i bardzo chcąc coś ze sobą zrobić. I zrobił to, waży w tej chwili 100kg i wytrwale przygotowuje się do egzaminów sprawnościowych.

Lipiec 2011 roku, Waga 72kg
Luty 2014 rok, Waga 100kg

Miernikiem efektywności programu jest zmiana postaw i nastawień wobec środków uzależniających, dzięki uzyskaniu przez młodzież informacji na temat uzależnień, przyczyn powstawania, wskazania możliwości unikania zagrożeń, sposobów radzenia sobie z nimi, pokazanie perspektyw zdrowego życia i satysfakcji osobistych bez zażywania alkoholu.

Przedstawione w programie formy współpracy z młodymi ludźmi potwierdziły pozytywną rolę sportu i turystyki jako doskonałego antidotum przeciwko wszelkim uzależnieniom i destrukcjom osobowości. Przyczynią się do rozwijania zainteresowań wychowanków w dziedzinie sportu, turystyki.
Integralną częścią naszego programu była współpraca z rodzicami, a także promocja rodziny.